Odhad vývoje
Hlavním tahákem příštího týdne bude oznámení FEDu o tom, že nezvýší sazby. Jde o to, že se všeobecně očekává, že FED zvýší sazby na svém záříjovém zasedání, ale ekonomická situace, volatilita, nestabilní situace v Číně a v Řecku a koneckonců nepřesvědčivá ekonomická čísla z americké ekonomiky vytváří spoustu dohadů, jestli přeci jen neponechá FED všechno tak jak je, a nebude šťourat klackem do vosího hnízda. Trh tedy bude horečně očekávat doprovodné prohlášení a nějaké náznaky k tomu, co FED dál zamýšlí dělat.Ohady analytiků pro USA na příští týden jsou pozitivní pro celý týden. Hlavně se očekává ve čtvrtek mnohem lepší HDP, což by mohlo vyvolat růst akciového trhu. Také evropská data mají být celý týden pozitivní a zhoršit se mají až v pátek. Libra čeká slibný začátek týdne s vyšším HDP v úterý, další data mají být spíš negativní. Kanada očekává smíšená data, ale není jich moc, takže CAD bude spíš veden vývojem v USA. Austrálie čeká ve čtvrtek horší data z počtu povolení nových domů, ale zase lepší importní ceny. Takže celkově spíš neutrál. Pro NZD nemáme odhady analytiků k dispozici.
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná jde o negativní překvapeníest - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
Horní graf s čarami: součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec.
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015.
Žádné komentáře:
Okomentovat